Kart aidatı olmayan kredi kartları 2017

0
584

Kredi kartı aidatı ödemeden kredi kartı kullanmak istiyorsanız, sizler için en uygun kredi kartlarını derledim. Yıllık kart ücreti olmayan kredi kartlarını yazımın devamında bulabilirsiniz.

Gündelik hayatın bir parçası haline gelen kredi kartları, son derece pratik olsa da, yıllık veya 6 aylık kart aidatları çoğu zaman can sıkıyor. Üstelik bazı kartlarda bu aidatlar son derece yüksek olabiliyor. Peki ne yapılması lazım?

Düzenli olarak alınan kredi kartı aidatlarını ödemek istemiyorsanız yapabileceğiniz 3 şey var. Birincisi artık kredi kartı kullanmamak. Ancak bunu çoğu kişi istemez diye düşünüyorum. İkinci seçeneğiniz bankanızı arayıp kart aidatının iade edilmesini istemek. “İade etmezseniz kredi kartımı iptal ederim, banka değiştiririm.” gibi şeyler söyleyerek kart aidatınızın iade edilmesini sağlayabilirsiniz. Üçüncü ve son seçenek ise kart aidatı almayan, yıllık kullanım bedeli olmayan kredi kartları kullanmak.

Kart aidatı olmayan kredi kartı var mı?

Elbette var. Ancak bankalar kart aidatı olmayan kredi kartlarında bazı avantajları sunmuyor. Örnek vermek gerekirse, normalde vade farksız 9 taksitlik yapabileceğiniz alışverişlerde, her taksitlendirme işlemi için ayrı bir taksitlendirme ücreti kesiliyor. Veya her alışverişten biriken puanlar, aitdatsız kredi kartlarında olmuyor. Burada seçim tamamen sizin.

Benim tavsiyem, eğer kredi kartınızı çok fazla kullanmıyorsanız, harcamalarınız taksitli değil ufak rakamlardan oluşuyorsa, kart aidatı olmayan kredi kartlarını kullanmak son derece avantajlı. Ancak çok fazla kredi kartı kullanıyor ve taksit, puan, bonus gibi avantajlardan faydalanıyorsanız kart aidatı olmayan kredi kartları sizler için pek uygun olmayacaktır.

Akbank, Garanti Bankası, İş Bankası, Finansbank, Odeabank, Yapı Kredi, HSBC, ING Bank gibi çoğu bankasının yıllık aidatı olmayan kredi kartları mevcut. Şimdi bu kartları sizler için listeleyeceğim.

Yıllık kullanım bedeli ve kart aidatı olmayan kredi kartları

Garanti Bankası Flexi Bonus kredi kartı

Garanti Bankası’nın Bonus Flexi ve Flexi isimli kartlarında yıllık kart aidatı ödemesi yapmadan kullanabil07iyorsunuz.

Garanti Bankası Bonus Flexi Kredi Kartı

QNB Finansbank Fix Card kredi kartı

QNB Finansbank’ta da kredi kartı aidatı olmayan bir seçenek mevcut. Bu kart, Fix Card olarak adlandırılıyor. Görüntüsü ise aşağıdaki gibi.

QNB FinansBank Fix Kredi Kartı

Akbank Free kredi kartı

Akbank Axess Free kart kullanarak hiçbir kart aidatı ödemeden kredi kartı kullanmanız mümkün.

Akbnak Axess Free Kredi Kartı

İş Bankası Maximum kredi kartı

Türkiye İş Bankası’nın Maximum isimli kredi kartında da kart aidatı bulunmuyor.

İş Bankası Maximum Kredi Kartı

ING Pegasus Plus kredi kartı

ING Bank, Pegasus Havayolları ile anlaşmalı bir kredi kartı sunuyor. Pegasus Plus olarak adlandırılan bu kartta hem kredi kartı aidatı yok hem de Pegasus uçuşlarında çeşitli fırsatlar sunuyor.

ING Bank Pegasus Kredi Kartı

Yapı Kredi World Eko kredi kartı

Yapı Kredi bankasının World Eko kartını talep ederek, yıllık işlem ücreti ve kart aidatı olmadan kredi kartı kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi World Eko Kredi Kartı

Odeabank Bank’O Card kredi kartı

Yeni bir banka olan Odeabank da, kart aidatı olmayan kredi kartı sunuyor. Bu kart Bank’O Card olarak adlandırılıyor.

Odeabank Bank’O Kredi Kartı

HSBC Concept (Konsept) kredi kartı

HSBC bankası, kart aidatı olmayan kredi kartını Concept olarak adlandırıyor. Görüntüsü ise aşağıdaki gibi.

HSBC Concept Kredi Kartı (Konsept)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here