Sık Sorulan Sorular

Aşağıda, bazı ziyaretçilerimizin aklına gelebilecek çeşitli soruları cevaplandırdım. Aklınıza gelen soruların cevabı aşağıda yer almıyorsa, İletişim sayfasından sorunuzu yazabilirsiniz.

kolayEkonomi (kolayekonomi.com) ne işe yarıyor?

Bu internet sitesinin tek amacı, ekonomi, bankacılık, iktisat notları ve finans dünyasına ilişkin temel, orta ve ileri düzeyde bilgi paylaşımı yapmaktır. Ekonomi ile ilgilenen kişiler için günde 10 dakikalık ekonomi molası verebilecekleri bir platformdur. Daha fazla kişisel bilgi için Hakkında sayfasına bakmanızı öneriyorum.

Bu internet sitesini kullanmak ücretli mi?

Hayır, bu internet sitesini kullanmanın hiçbir ücreti, koşulu veya şartı bulunmamaktadır. Özgürce ziyaret edip dolaşabilir, İletişim kanallarından bana ulaşabilir, aklınızdaki soruları yöneltebilir, önerilerde bulunabilirsiniz.

Herhangi bir finans kuruluşuna veya resmi kuruma bağlı mısınız?

Hayır bu internet sitesi hiçbir finans kuruluşuna, bankaya veya kuruma bağlı değildir. Tamamen kişisel olarak açılmış, blog şeklinde isteğe bağlı paylaşımların yapıldığı bir internet sitesidir.

Bu internet sitesinde yer alan bir yazıyı veya görseli kendi internet siteme koyabilir miyim?

Açık bir şekilde görülebilir, ayırt edilebilir bir kolayEkonomi bağlantısı (URL) verildiği sürece içeriklerden alıntı yapılabilir. Yapılan her alıntı ve kopyalama işlemi için ayrı bir link (URL – bağlantı) verilmelidir.

Bu internet sitesinde yer alan içerikleri sosyal ağlarda paylaşabilir miyim?

Evet, bu internet sitesini ve her içeriği ayrı ayrı sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz. Facebook, Twitter, Google Plus ve diğer sosyal platformları kullanabilirsiniz. Hatta Twitter’dan @kolayekonomicom olarak beni takip ederseniz oldukça sevinirim.

Kişisel bilgilerim bu internet sitesi tarafından kayıt altına alınıyor mu?

Hayır, hiçbir kişisel bilginiz bu internet sitesinin sunucusu tarafından kayıt altında tutulmuyor. Sadece IP adresiniz kayıt altına alınıyor ancak hiç kimse ile paylaşılmıyor. Bu konuda daha fazla detay için Çerezler ve Gizlilik İlkeleri sayfasına bakmanızı tavsiye ediyorum.

Bu internet sitesinde yer alan bilgileri yatırım tavsiyesi olarak kullanabilir miyim?

Hayır, bu internet sitesi içerisindeki yazılardan yola çıkarak birikimlerinize yön vermeyin. Buradaki hiçbir paylaşım yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımlarınızı değerlendirmek isterseniz, finans kuruluşlarına başvurarak uzman bir finansal danışmandan destek alabilirsiniz.

Bu internet sitesinden bilgisayarıma virüs, zararlı yazılım bulaşır mı?

Hayır, bu internet sitesinden bilgisayarınıza zararlı yazılım veya virüs bulaşmaz. Ancak her ihtimale karşı her zaman bir güvenlik yazılımı kullanmanızı tavsiye ediyorum. Bu konuda daha fazla detay için Çerezler ve Gizlilik İlkeleri sayfasına bakmanızı tavsiye ediyorum.

Yorumlar bölümünde yazan şeyler, içeriğiniz kadar güvenilir mi?

Hayır. Yorumlar bölümünde gördüğünüz her şey, bu internet sitesini ziyaret eden kişiler tarafından yazılan şeylerdir. Orada yer alan içerikler, bu internet sitesinin sorumluluğunda değildir. Yorumlar bölümünde yazan bilgilerin sorumluluğu yazan kişiye aittir.