Türkiye’nin en büyük 10 bankası!

20 ve 21. yüzyıllarda en dikkat çeken sektör bankacılık olmuştur. Ülkemiz, bankacılık sektöründe dünya standartlarını belirleyen öncü bankalara sahip. Peki Türkiye’nin en büyük 10 bankası hangisi? İşte bu yazımda bu soruya yanıt vereceğim.

Türkiye’de pek çok vatandaş, daima müşterisine kolaylık sağlayan banka ve kuruluşlar ile çalışabilmek adına kıyaslamalar gerçekleştirmektedir. Bu noktada ise önemli olan faktör, bankaların her tür kolaylığı müşterilerine sağlayabilmesi ve diğer bankalara istinaden kendisini daha çekici kılmasıyla alakalıdır. Bilindiği gibi her yıl Türkiye’nin en büyük 10 bankası seçiliyor. 2017 yılı itibariyle en çok öne çıkan ve sunduğu hizmetlerle göz dolduran bankanın listesini sizlerle buluşturacağız.

Türkiye’nin en büyük 10 bankası listesini tanıtırken, bankalar hususunda da ufak ayrıntıları sizlerle buluşturacağız. Bu noktada herhangi bir ihtiyacınız için en çok hizmet anlayışı sunan bankalar ile çalışabilmek mümkün.

Türkiye’nin en büyük 10 bankası

Halkbank – Devlet bankası olmasından kaynaklı kredi taleplerinizde düşük faiz oranları sunan Halkbank, gördüğü bu ilgi ve alaka ile 2017 yılının en çok imkan tanıyan bankası seçildi!

Türkiye iş Bankası – Bir diğer devlet bankası olan ve sunduğu düşük faizli kredi seçeneklerinin yanı sıra, kredi kartı veya diğer pek çok konuda da müşteri ilişkilerini güçlü tutan İş Bankası, listeye ikinci sıradan giriş yaptı.

Akbank – Özel kuruluşlar arasında en çok göz dolduran ve en köklü bankalardan birisi de Akbank! Gerek kredi olanakları, gerekse bankanın sunmuş olduğu hizmetler ön plana çıkıyor.

Yapı Kredi – Koç grubuna ait olan Yapı Kredi, 50 seneyi aşkın süredir milyonlarca müşterisine hizmet vermektedir. Düşük kredi oranları ve alternatif kredi kartı seçenekleri ile tüketicileri memnun etmeyi ihmal etmiyor.

Vakıf Bank – Bir diğer devlet kuruluşu olan Vakıf Bankası, özellikle tarım ve tüketici kredileri konusunda pek çok kolaylığa imkan tanıyor.

Ziraat Bankası – Emekli ve Öğrenci bankası olarak bilinen Ziraat Bankası, kullanıcılarına sunduğu hizmetlerle günümüzün en çok ilgi gören bankası konumunda!

ING Bank – Henüz yeni bir banka olmasına rağmen kısa sürede ön plana çıkan ING Bank, yakaladığı bu başarısı ile beraber her sene binlerce yeni müşteriyi alanında barındırıyor.

QNB Finansbank – Finansbank, özellikle gücünü Katar kuruluşu QNB ile birleştirdikten sonra müşteri ilişkilerini ve sayısını epey çoğalttı.

Odea Bank – Son dönemlerin çıkış yapan bankası Odea Bank, kısa sürede Türkiye’de 2 milyon müşteri rakamına ulaşmayı başarmıştır.

Garanti Bankası – Garanti, Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer almaktadır. 4 milyon aktif müşterisi ile sınıfının en çok tercih edilen bankalarından bir tanesi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir